Sakrament Chrztu Św,

Udzielanie
Termin chrztu świętego ustalamy w kancelarii parafialnej. Zwykle jest to pierwsza niedziela miesiąca podczas Mszy św. o godz. 12.30 (w okresie wakacyjnym o godz. 11.00), drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego (czyli w Poniedziałek Wielkanocny) oraz drugie święto Bożego Narodzenia. Istnieje również możliwość wyboru innego terminu. W roku 2017 i 2018 w pierwszą niedzielę sierpnia, ze względu na przypadający w tym dniu odpust parafialny, nie udzielamy sakramentu chrztu. Msza chrzcielna zostaje przeniesiona tydzień wcześniej.
Nauki przedchrzcielne

Wymagane dokumenty:

• świadectwo urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego
  • •dokumenty tożsamości rodziców
  • zaświadczenie z parafii zamieszkania, że dana osoba może pełnić funkcję matki lub ojca chrzestnego
  • dane rodziców chrzestnych (imię i nazwisko, wiek, wyznanie, adres zamieszkania)
  • prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii parafialnej co najmniej 2 tygodnie przed planowanym Chrztem

Rodzice chrzestni

Prawo kościelne wymaga, aby rodzice chrzestni spełniali następujące warunki:

• mieli ukończony 16. rok życia
  • sami przyjęli sakramenty wtajemniczenia (chrzest, eucharystia, bierzmowanie)
  • prowadzili życie zgodne z wiarą